24/09/2017
avstralija

Австралија дели визи и бара луѓе за работа со овие занимања

Австралиското Министерство за имиграција и гранична заштита објави нова листа на занимања кои се дефицитарни. Документот стапи во сила на 1 јули и се однесува на лица кои ќе се пријават за добивање австралиска виза, пренесе Net.hr.

Детали за бараните занимања имате ТУКА.

Видете следно

esport 1

Познати македонските претставници на светското еспорт првенство во Кореа

Две екипи ќе ја претставуваат Македонија на светското првенство во еспорт, кое годинава, во ноември, …