17/10/2017
bentley2

Bentley го претстави најбрзиот автомобил во историјата (Фото)

Производителот на луксузни автомобили Bentley претстави ажурирана верзија на моделот Continental Supersports. Ова е најмоќниот и најбрз автомобил во историјата на компанијата.

Continental Supersports има со 700 КС и забрзува од 0 до 100 км / ч за 3,4 секунди. Максималната брзина која ја развива, е 330 км / ч. Тежината на возилото е 2750 кг, што е импресивен резултат за оваа тежина.

Автомобилот ќе се нуди и во верзија кабриолет, кој ќе развива 100 km / h за 3,7 секунди и ќе биде со 150 килограми потежок.

Continental Supersports има браници со карбон елементи, а тркалата се придвижуваат со помош на 8-степен менувач.

Видете следно

trgovija4

Најголемиот дел од претпријатија му припаѓаат на секторот Трговија на големо и на мало

Според претходните податоци на Државниот завод за статистика, деловните субјекти, во рамките на структурните деловни …