17/10/2017

МАРКЕТИНГ

DepozitProgres

Растечки и гарантирани каматни стапки за денарски депозити до 36 месеци

Традиционално во октомври, месецот на штедење, Охридска банка Сосиете Женерал подготви атрактивна понуда за своите клиенти кои сакаат да штедат во денари и евра. Со Депозит Прогрес клиентите за орочување на средства добиваат растечки и гарантирани каматни стапки во денари и евра согласно избраниот период на штедење. Депозит Прогрес е …

Повеќе »
Vitaminka na Anuga 2017 (7)

Витаминка со саемското претставување на Ануга 2017 ќе работи на нови пласмани на странски пазари

Со непосредна презентација на квалитетот, производите на Витаминка се претставија на најголемиот саем за храна и пијалаци, Ануга 2017 којшто се одржува во Келн, Германија. Голем дел од асортиманот на компанија, почнувајќи од оние што се посебно интересни за странските пазари, слатката и солената програма се изложени на штандот на …

Повеќе »
ПР банер Рамстор

ЗА 12 РОДЕНДЕН НА РАМСТОРE ОСВОЈТЕ HYUNDAI TUCSON И 12 НАГРАДНИ ПАТУВАЊА

Рамсторе Македонија оваа година го прославува 12 роденден односно 12 години – среќни и задоволни потрошувачи, мотивирани вработени, најквалитетна понуда и безпрекорна услуга. Основната визија на Рамсторе Македонија останува иста, а за да ја искажат својата благодарност кон потрошувачите, по повод роденденот организирана е голема наградна игра со многу возбудливи …

Повеќе »
gluviislepilica

Во Скопје се одбележа Меѓународниот ден на глуви и наглуви лица ,,Слушни и разбери”

По повод Меѓународниот ден на глуви и наглуви лица општествено одговорната фирма Аудитива генерален застапник за Oticon слушни апарати по петти пат успешно организираше традиционална хуманитарна акција сo деца со оштетен слух. Цел на оваа акција е дружба и социјализација на децата со оштетен слух. Во успешната организација на акцијата …

Повеќе »
1 (11)

МАМА’С Е МАКЕДОНСКАТА ЅВЕЗДА НА АНУГА САЕМОТ ВО КЕЛН

Уште една успешна презентација на Македонските премиум производи во светот Македонската компанија MAMA’С, која е лидер во производство на домашни традиционални производи во прехранбената индустрија, се претставува на најголемиот и најважен светски саем за храна и пијалаци, АНУГА, што се одржува од 07 до 11 октомври оваа година, во Келн, …

Повеќе »
_MG_1553-small

1 ГОДИНА УСПЕШНА И НАПОРНА РАБОТА МУ ЈА ДОНЕСЕ НА ПАРК ХОТЕЛ И СПА НАГРАДАТА БРЕНД ЛИДЕР ЗА 2017 ГОДИНА

Пред само една година, во септември 2016 беше отворен Парк Хотел и Спа, ултра модерен хотел со 5 звезди кој на своите гости нуди посебно и уникатно искуство за време на нивниот престој. Сопствениците ја преставија својата визија за оваа инвестиција за време на церемонијата на отварањето за која тие …

Повеќе »
Denica

По повод светскиот ден на видот „Деница“ ќе овозможи бесплатни офталмолошки прегледи

„На 12.10.2017 година, по повод Светскиот ден на видот, под мотото „Гледај подобро, живеј подобро“, Специјалната очна болница „Деница“, ќе овозможи целодневни бесплатни очни прегледи за сите заинтересирани граѓани во насока на превенција на нивното очно здравје. Закажувањето на прегледите започнува денес,  05.10 (четврток), на бројот 02/2446-400 и ќе трае …

Повеќе »
Stitched Panorama

Кулинарски дуели на познатите личности во големото Веро шоу

Познати личности од земјава ќе ги демонстрираат своите кулинарски вештини и ќе се натпреваруваат во готвење во големото тридневно Веро шоу кое ќе се одржува во петок, сабота и недела во Веро центар. Со спектакуларното шоу за готвење, Веро ја заокружува едномесечната голема прослава на 20-годишниот јубилеј, период во кој …

Повеќе »
post Pets milenicinja

Рамстор мол го одбележува Светскиот ден на животните

Во светот денес, 4 октомври се празнува Светскиот ден на заштита на животните. По тој повод Рамстор мoл, како и секоја година на овој ден организира низа на активности за соодветно одбележување на овој ден. Имено од денес започнува еден интересен конкурс за избор на најубаво милениче на Facebook и …

Повеќе »