13/12/2017

МАРКЕТИНГ

Coca Cola zona radovis (8)

Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola донираа Активна зона и во Радовиш

Вчера, на 21.09.2017 официјално беше пуштена во употреба „Coca-Cola Активната зона“ и во Радовиш, дел од големиот проект на Coca-Cola компанијата и Пивара Скопје. Активната зона во Радовиш всушност е претпоследната од вкупно 10 предвидени за 2016 и 2017 година кои Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola ги подаруваат на повеќе …

Повеќе »
Кампања Неотел 1.9.2017_2

Пакети со 50% попуст и со поголема интернет брзина во Неотел

Неотел и овој пат истапи со поволности за новите корисници. Создаде понуда од пакети креирани според потребите на корисниците, а корисниците најмногу сакаат брз интернет и добар попуст. Изберете пакет составен од најбрз интернет, како и телевизија – neoTV или пакет само со интернет и добијте 50 отсто попуст на …

Повеќе »
vinoskop

Почна „ВИНО СКОП 2017“

Со настапите на Караванија, одлични џез изведувачи, Калевала- бенд кој изведува традиционални песни од целиот свет и Викторија Лоба, на плоштадот „Мајка Тереза“, пред МОБ, вчеравечер /20.09.2017 година, среда/ почна 11 по ред Фестивал на виното  „ВИНО СКОП  2017“. Посетителите на годинешниов фестивал имаат можност да дегустираат повеќе видови квалитетни …

Повеќе »
Подај_Рака_Финално_2017.

Со хуманитарна трка лицата со Вилсонова болест бараат ретките болести да се видливи пред законот

Системски пристап и можност за правилно и квалитетно лекување на пациентите со Вилсон и другите ретки болести, е целта на третата по ред хуманитарна штафетна трка, Подај рака 2017 што ќе се одржи на 24 септември во Градски парк. Учесниците  со оваа трка испраќаат и барање за регулирање на правата …

Повеќе »
Утре почнува ВИНО СКОП 2017

Утре почнува „ВИНО СКОП 2017“: Еве што ќе се случува

На денешната прес-конференција Слободан Ќосев од Секторот за Локален економски развој на Град Скопје и организаторот на фестивалот „Темов“, ги објавија  деталите за претстојниот 11 по ред Фестивал на виното  „ВИНО СКОП  2017“,  кој ќе почне утре /20.09.2017 година, среда/, а ќе трае до недела /24 септември/. Фестивалот и годинава …

Повеќе »
690x440

Започна голема наградна игра на Гранд кафе „Отвори и кеш освој“

Од 1 септември сите љубители на Гранд Голд и Гранд Арома кафе имаат можност во рамките на наградната игра „Отвори и кеш освој!“ да добијат некоја од 3033 вредните парични или трговски награди. Тројца најсреќни љубители на Гранд Голд или Гранд Арома кафе ќе освојат дури по пола милион денари …

Повеќе »
Halk Bank Nagradna Igra Final

Голема наградна игра на Халкбанк: „Вози Мини со три дисциплини“

Започна големата наградна игра на Халкбанк АД Скопје во која главна награда е фантастичниот автомобил Mini One. „Вози Мини Со Три Дисциплини“ предизвикува голема заинтересираност во јавноста  за наградната игра која ќе трае до крајот на ноември оваа година. Освен Mini, секој учесник во наградната игра може да освои и …

Повеќе »
Photo 7

Панорамска изложба на инстаграм фотографии – #botovacha

Септември  е месец на нови почетоци, но и на традиционална забава на која посетители по четврти пат ќе имаат можност да ја проследат изложбата со избор на објавени фотографии на Instagram снимени од Слободанка Тренчева – Боте, #botovacha. Споделени моменти од најразлични дестинации ширум светот, колоритни пејсажи и портрети од …

Повеќе »
ppa

WIZZ AIR ја претстави својата нова услуга ‘’Флексибилен партнер за патување’’

WIZZ AIR, најголемата нискобуџетна авиокомпанија во Централна и Источна  Европа, денес ја претстави својата нова услуга ‘’Флексибилен партнер за патување’’ која им овозможува на клиентите  да направат нова резервација без да ги вклучат имињата на другите патници за време на резервирањето. Иновативниот нов  продукт е дизајниран за клиентите  кои сакаат …

Повеќе »