13/12/2017

МАРКЕТИНГ

Bimilk 1

Битолска млекара прославува 65 години традиција, врвен квалитет и континуиран успех

Традиција, врвен квалитет и континуиран успех – веќе 65 години Битолска млекара работи на својата цврсто вкоренета мисија да им обезбеди на потрошувачите здрави, вкусни и хранливи производи, со цел да се подигне нивото на свесност и неопходноста од здрав и избалансиран начин на исхрана. Самиот факт дека компанијата е …

Повеќе »
hariprinc

Принцот Хари даде подарок за $ 80 милиони на британската економија

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркел ја објавија свршувачката во понеделникот и британските компании за сувенири запретналe ракави. Кралското семејство се голем бизнис за Велика Британија и аналитичарот очекува свадбата догодина да донесе 80 милиони долари од дополнителни продажби, соопштува Bloomberg. “Дизајнерите работат многу напорно”, вели Памела Харпер, …

Повеќе »
8

Триглав Осигурување Живот, нова компанија за осигурување на живот на македонскиот пазар

На 1-ви декември, 2017-та година започнува со работа новата компанија за осигурување на живот, Триглав Осигурување Живот АД, Скопје. Дел од Групацијата Триглав, најголемата осигурително-финансиска групација во регионот Адриа, Триглав Осигурување Живот, влегува на македонскиот осигурителен пазар поткрепена со моќен бренд, како и со експертиза и квалитетни производи, својствени за …

Повеќе »
Denica

ОЧНАТА БОЛНИЦА ДЕНИЦА И ЕУРОЛИНК СО ПАРТНЕРСТВО ЗА ПОГОЛЕМА ЗДРАВСТВЕНА ГРИЖА ЗА ПАЦИЕНТИТЕ

Постојано унапредувајќи ја понудата според потребите на граѓаните, Специјалната очна болница „Деница“ од Скопје и Еуролинк осигурување склучија договор со кој оваа здравствена установа ќе го нуди пакетот за семејно приватно здравствено осигурување, со кој пациентите добиваат врвна здравствена грижа за целото семејство по достапни цени. Со приватното семејно здравствено …

Повеќе »
heatrow

Магичната реклама на аеродромот Хитроу за Божиќ

Аеродромот „Хитроу“ го расплака светот повторно со новогодишната реклама. Од милионите сезонски патници аеродромот избра да покаже повторно мечиња што се враќаат во Лондон. Погледнете ја рекламата:

Повеќе »
BB_437x237_Xmass-2018-Magija (1)

Телеком со празничен бонус за купување на смартфон или телевизор

Во пресрет на претстојните новогодишни празници, Македонски Телеком го збогати Magenta 1 и Smart портфолиото со нови содржини и поволности, во коишто ќе можат да уживаат сите членови на семејството. Со новата Magenta 1, којашто ги обединува најдобрите комуникациски и ТВ услуги, корисниците отсега промотивно добиваат уште повеќе мобилен интернет …

Повеќе »
Gorenje_Simplyfans_Ivano Balic 1 (1)

Горење е официјален спонзор на Европското првенство во ракомет кое ќе одржи во Хрватска

Горење стана дел од големото ракометно семејство. Како ексклузивен партнер од областа на апаратите за домаќинство, тој е официјален спонзор на Европското првенство во ракомет, кое ќе се одржи следната година во Хрватска. За да ги доближи љубителите на овој спорт, со кампањата #simplyfans Горење промовира посветеност и фер плеј. …

Повеќе »
konferencija

За прв пат во Македонија ексклузивен настан посветен на жените конференција „100 Жени Претприемачки“

За прв пат во Македонија се случува ексклузивен настан посветен на жените конференција „100 Жени Претприемачки“. „Business ladies – Забава, инспирација, мотивација, вмрежување“ Забава, инспирација, мотивација, вмрежување – овие четири лозинки накратко ја опишуваат конференцијата „100 жени претприемачки“ што е невообичаен мотивациски настан за жени, кој ќе се одржи 28 …

Повеќе »
za web

Новиот iPhone X го освои Максим Јорданоски

▪ На второто и третото место завршија Филип Петрески и Илчо Димитријовски кои беа наградени со iPhone SE ▪ Во највозбудливата и најголемата потрага по iPhone X се вклучија повеќе од 300 натпреварувачи, од кои 87 финалисти трагаа по скриени кодови Максим Јордански е победник во големата потрага по iPhoneX …

Повеќе »