МАРКЕТИНГ

a4

Куманово доби спортско-рекреативна зона – донација од Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola

Вчера во Куманово официјално беше отворена седмата „Coca-Cola Активна зона“, како продолжение на долгорочниот проект на Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola, за промоција на активниот начин на живот и добробит на заедницата. Зоната во Куманово всушност е втора од вкупно пет што годинава се донираат низ неколку градови во Македонија, …

Повеќе »
london

Кои се најскапите градови за странските работници?

Лондон го префрли Хонг Конг како најскапиот град за живеење на странски службеници. Ова станува јасно од новиот извештај на компанијата за недвижности Savills. Британската престолнина е на чело на листата за прв пат последниве 5 години. Трошоците за живот и работа во Лондон се зголемија за речиси 40% од …

Повеќе »
Жерновски - Гарет

Жерновски ги покани амбасадорите на Шпанија и на Велика Британија, заедно со нивните семејства, да го проследат Суперкупот на Боемска улица

Општина Центар сака подготвено да ги пречека славните тимови „Манчестер Јунајтед“ и „Реал Мадрид“, како и нивните верни навивачи што ќе дојдат од сите страни на светот за да го следат фудбалскиот натпревар во рамките на Суперкупот на УЕФА . За сите љубители, со желба поверодостојно да се почувствува атмосферата …

Повеќе »
lazekamcev

Интервју со м-р Лазе Камчев – Главен Извршен Директор на КД Фондови

 Инвестициските фондови обезбедуваат профитабилност, сигурност и ликвидност  Живееме во време кога сме соочени со најразлични предизвици. Тоа честопати не спречува да размислуваме за својата иднина, за иднината на своите деца, воопшто и да не размислуваме за долгорочно планирање на финансиските текови, независно дали се тоа лични или компаниски. Работите во …

Повеќе »
wizzair

Од 29ти октомври Wizz Air нема да го наплаќа дополнително рачниот багаж

Wizz Air, најголемата нискобуџетна авиокомпанија во Централна и Источна Европа, денес најави дека патниците повеќе нема да плаќаат дополнителен надомест за голем или мал рачен багаж во кабинатанаавионотнасителетовинаWizz Air,почнувајќиод 29 октомври 2017 година. Патницитеќеимаатправодадонесатеденделодрачниотбагажкојгиисполнувадимензиитеод 55х40х23см. Овааторба е вклученавоценатанабилетот. Овапретставувазголемувањеод 50% воодноснапретходнатаголеминанабесплатниотдодатокнабагаж Клиентитекоипатуваатнаилипо 29 октомври 2017 година, коивеќекупилераченбагаждиректнопрекуканалитенаWizz Airќебидатнадоместенисо 120% одплатенатацена, …

Повеќе »
CityMall-Semejno-Zdravstvo-1920x1080px-02

Промотивна понуда од Еуролинк Осигурување: Ова лето Семејно приватно здравствено осигурување со една месечна рата бесплатно 

Во годината кога го слави својот 15-годишен јубилеј, Еуролинк Осигурување нуди ексклузивна можност за клиентите ова лето да го купат семејното приватно здравствено осигурување со попуст, односно да добијат една месечна рата бесплатно. Семејното приватно здравствено осигурување е наменето за сите семејства што имаат потреба и сакаат да обезбедат квалитетна …

Повеќе »
stadion

Што со картите за Суперкупот ако некој не доаѓа на натпреварот?

Вашата апликација е успешна. Ова е пораката што ја очекуваа над 100.000 фудбалски фанови од Македонија но и од цела Европа. Само 23.000 од нив имаа среќа. Тие своите карти ќе ги добијат по пошта на адресата која ја навеле во апликацијата, а УЕФА веќе им ги наплати од кредитните …

Повеќе »
^899EF6A29DF37A533EF562CEA25C18DBD7AEF5F23A1A8A55BC^pimgpsh_fullsize_distr

Македонски вина на „Стоби” освоија златни медали на реномиран натпревар во Словенија

Две македонски вина на винаријата „Стоби” освоија златни медали на винскиот натпревар „Вино Љубљана” кој се одржа пред десетина дена во главниот град на Словенија. Тие триумфираа во конкуренција на 430 вина од 19 држави меѓу кои и од Италија, Шпанија и Аргентина. Црвените вина „Вердот” од 2012 година и …

Повеќе »
Grouper_Pobednici_Nedela_Na_Hrana

Прогласени најдобрите ресторани од кампањата Недела на храна #СкопјеГурман

Водечката компанија за е-трговија, Grouper.mk неодамна ја организираше најголемата кампања за ресторани во Македонија која го претвори Скопје во најгурманско место до сега, насловена како Недела на Храна #СкопјеГурман. Во кампањата земаа учество над 60 ресторани кои ги понудија своите специјалитети по промотивни Grouper цени достапни за сите гурмани преку …

Повеќе »