13/12/2017

МАРКЕТИНГ

BrainOBrain

Кој се здоби со награда за најдобар млад бренд на неделата на дизајн во Скопје

Во фотофинишот на седмото издание на Неделата на дизајн во Скопје во фокус се детските работилници. Работилницата за дизајнерско размилсување кај децата со која се “размрдува” секојдневното учење на деца на возраст од 7-14 години. Работилницата е во пет фази, односно: поставуање на рамка на дизајн предизвик, идентификување со таргет …

Повеќе »
ppl_friday

20% намалување на сите летови кои ќе ги резервирате денес

Wizz Air, најголемата нискобуџетна авиокомпанија во Централна и Источна Европа, објави специјална промоција PINK FRIDAY, нудејќи 20% * намалување на сите летови резервирани денес, 24 ноември, до полноќ. Патниците ќе можат да уживаат во деновите на попуст во текот на годината и да резервираат ново патување до некоја од нивните …

Повеќе »
TviterNagradi Baner

Започна изборот на најдобрите корисници на социјалните медиуми

Шеста година по ред ќе се одржува настанот на кој се прогласуваат најдобрите корисници на социјалната мрежа твитер, а од годинава како новитет се воведени категории кои ќе опфаќаат и други социјални мрежи, како што се Инстаграм и Фејсбук. Освен тоа, од оваа година ќе се биде опфатена и една …

Повеќе »
Nagradna igra

Новогодишна наградна игра во Рамстор мол

За време на претстојните празници и зимскиот период обвиткајте се со една од 111. награди од „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол. Најновото изненадување на Рамстор мол ќе го исполни центарот со среќа и новогодишно расположение. Наградната игра „Пазари, греби, добиј!“ започнува на 24. ноември 2017 година и ќе трае …

Повеќе »
iphone X

Приклучете им се на стотиците Телеком корисници во  најголемата потрага по скриено богатство

Највозбудливата потрагата по скриено богатство во Македонија која што ја најави Македонски Телеком кон крајот на минатата недела предизвика голем интерес кај граѓаните.  За само неколку дека, стотина слики од корисници кои ја изведуваат буквата “Х”, што го симболизира бројот на најновиот модел на Apple iPhone 10, се најдоа во …

Повеќе »
26549_127602_PowerPoint_(RGB)_2020-08-01 (1)

Купете во Телеком онлајн продавницата телефони со попусти до 50%

Македонски Телеком нуди големи попусти на мобилни телефони и бесплатна достава доколку ги купите во редизајнираната Телеком онлајн продавница. Можете да заштедите и до 50% преку едноставна постапка и детално да ги разгледате сите модели на телефони кои ве интересираат. Освен попустот, има уште една новина – преку онлајн продавницата …

Повеќе »
image2

Уште само 9 дена до крајот на голема наградна игра на Халкбанк: „Вози Мини со три дисциплини“

Остануваат уште сaмо 9 дена до крајот на големата наградна игра на Халкбанк АД Скопје „Вози Мини Со Три Дисциплини“ во која главна награда е фантастичниот автомобил Mini One. Можноста да се поседува еден од најомилените автомобили во светот е досега ја искористија многумина. Според информациите, за наградната игра која …

Повеќе »
Grouper_Black_Friday

Шопинг лудилото започнува! Каде ќе биде најголемиот Black Friday?

Овој петок, 24.11 се обележува најголемиот светски шопинг празник BLACK FRIDAY, кој веќе прераснува во традиција и на нашиот пазар. Ако ви е познат овој празник сигурно сте слушнале и за вртоглавите попусти кои се задолжително проследени со турканици и борба! Водечкиот сајт за групни попусти и воедно лидер во …

Повеќе »
PFZ_3879

Дониа е добитник на Јубилејно признание за општествено одговорни практики за периодот помеѓу 2007 и 2017 година

Министерството за Економија на Република Македонија и Координативното тело за општествена одговорност на претпријатијата (КТООП) на 15 ноември, 2017 година беа домаќини на десеттата јубилејна традиционална годишна манифестација – Националната награда за најдобри општествено одговорни практики на претпријатијата во Македонија, реализирани во текот на последната година. Годинава, пак, по повод …

Повеќе »