МАРКЕТИНГ

ams poeti 14

Доделени наградите за најдобрите млади поети од конкурсот на АМС

Агенцијата за млади и спорт по четврти пат го реализираше конкурс за најдобри млади поети, на кој годинава пристигнаа творби од 48 автори. По тој повод, денес, во просториите на АМС се организраше поетско читање и доделување на награди за тритте најдобри творби, кои добија симболични награди во износ од …

Повеќе »
Vero Centar 1

Новогодишен магичен концерт за посетителите на Веро Центар

Уживајќи во звуците на популарни новогодишни композиции, посетителите на Веро центар во сабота (30.12.2017) ќе бидат дел од новогодишна музичка магија што специјално за нив ја креира компанијата Веропулос. Музичкиот перформанс ќе почне во 12 часот во холот на Веро Центар и ќе трае околу два часа. Предновогодишната атмосфера во …

Повеќе »
Mesto so srce (2)

Место со срце: Нова кампања на СОС Детско село

Од 27. до 29. декември ќе има 22 локации низ главниот град на Македонија, Скопје, кои ќе се претворат во места каде се негува сржта на празничниот дух, хуманоста и подарувањето радост. Овие локали и ресторани се дел од кампањата „Место со срце“ на СОС Детско село. Оваа тридневна активност …

Повеќе »
Ilina Arsova za kampanjata Jas vnimavam (1)

Кампањата Јас внимавам на ОКТА ги потсетува возачите за задолжително носење зимска опрема

Со наградување на совесните возачи кампањата Јас внимавам уште еднаш ги потсетуваше возачите дека носењето соодветна зимска опрема за автомобилот е задолжително. Министерството за внатрешни работи како партнер на кампањата спроведуваше контрола на возилата по случаен избор за почитување на правилата и прописите, вклучително и носење зимска опрема, додека пак …

Повеќе »
cbcard

Бидете дел од Вардар Cashback Програмата и поддржете ги младите таленти на Вардар

Најтрофејниот и најпознатиот спортски колектив во Македонија – Вардар е дел од Cashback World, најголемата куповна заедница во светот која што брои 8 милиони членови. Европскиот машки ракометен шампион, македонскиот фудбалски првак и учесник во Лига Европа како и женскиот ракометен првак ги уживаат сите предности на Лојалната Cashback програмаза …

Повеќе »
vip

Документарната програма BBC Earth на Vip TV: Вип ја објавува новата ТВ стратегија 

Следејќи ја својата посветеност за комплетен фокус кон своите корисници и нудејќи поволности во Комбо пакетите за конвергентни услуги со кои корисниците добиваат уште еден начин да ја збогатат ТВ содржината во нивниот дом истовремено заштедувајќи, Вип продолжува да ги нуди најпопуларните ТВ содржини и ја најавува новата ТВ стратегија. …

Повеќе »
签约照片Photo

Huawei и Baidu потпишаа стратешки договор да ја водат новата ера на мобилната Вештачка Интелигенција (AI)

Huawei и Baidu објавија договор за стратешка соработка, кој се базира на платформи и технологија за вештачка интелигенција (AI), на интернет услуги и содржински (контент) екосистеми. Двете компании имаат за цел да развијат отворен мобилен и AI екосистем, изграден на заеднички успех, истовремено поттикнувајќи го развојот на нови апликации за …

Повеќе »
vipeko

Неколку начини да ја зачуваме животната средина

Секојдневно слушаме за заштита на животната средина, но дали знаеме што всушност тоа значи и како ние можеме да придонесеме? Во својот дом наместо обични светилки поставете LED или флуоресцентни светилки. Тие се можеби малку поскапи, но ќе ви траат подолго и заштедуваат енергија. Секогаш исклучувајте ги светилките откако ќе …

Повеќе »
6

ЕВН Македонија и СЕТУ „Михајло Пупин” свечено ја отворија училницата која е прилагодена на потребите на проектот за дуално образование „20-20-20”

Свечено отворање на првиот кабинет за проектот „20-20-20” се одвиваше денес во просториите на СЕТУ „Михајло Пупин” во Скопје. На настанот присутни беа Министерката за образование и наука г-ѓа Рената Дескоска, членовите на Управниот одбор на ЕВН Македонија и вработени и ученици на училиштето. Проектот го поздрави Министерката за образование …

Повеќе »