МАРКЕТИНГ

Во Општина Карпош заврши 11-то издание на Карпошово културно лето

На платото во ТЦ Лептокарија, во Општина Карпош заврши 11-то издание на Карпошово културно лето. Последната вечер, граѓаните на Карпош, но и големиот број на посетители од другите скопски општини имаа можност да уживаат во етно музиката и настапите на: Златко Ориѓански и Бени Шаќири, Чалгија Саунд Систем и фолклорно …

Повеќе »

Започна 11-тото по ред Карпошово Културно лето

Карпошани, а и сите намерници и љубители на добрата музика и забава вечер ќе имаат можност да ги слушнат Дарио Панковски, групата Нон Стоп и Кристина Арнаудова. Со програма за најмладите, односно со настапот на гласовите на Златните славејчиња, вечерва од 19:30 часот, на платото на ТЦ Лептокарија, започнува 11-тото по …

Повеќе »

Патувај на Малдивите со Стопанска банка а.д. Битола и Mastercard

Патување за двајца на Малдивите, MacBook и iPhone 8plus се главните награди на наградната игра „STBBT MASTER MANIA“ што ја организираат Стопанска Банка а.д. Битола и Mastercard. Наградната игра ќе трае до 31 декември годинава, а во неа може да учествуваат сите постоечки, како и новите корисници на Mastercard Credit …

Повеќе »

Новиот Ford Ranger Raptor доаѓа во Европа

Автомобилската компанија Ford потврди дека новиот Ranger Raptor доаѓа во Европа. Ова е најголема и најсилна верзија на најдобро продаваниот пикап на стариот континент, откако храбриот нов модел дебитираше на саемот „Gamescom“, во Келн, Германија. Вистинските европски ентузијасти за оф-роуд возење, кои се во постојана потрага по возбуда, ќе го …

Повеќе »

Opel GT X Experimental: Храбра визија за иднината на Opel

Opel дава преглед на возбудливата иднина на брендот со нов концепт. Неговото име e Opel GT X Experimental – храбар, целосно електрично СУВ долго 4,06 метри со 5 врати, со купе изглед и полно со иновативни идеи. GT X Experimental ги отелотворува вредностите и визијата на Opel и дава увид …

Повеќе »

Пивара Скопје донираше летниковец во Општина Ѓорче Петров

Во духот на нам добро познатиот слоган “За Нас” на Скопско пиво, „Пивара Скопје” денес донираше нов летниковец, овој пат за жителите на населбата Ѓорче Петров. Ова ново место за дружење и рекреација наиде на многу позитивни реакции од “ѓорчевци” кои се познати по негувањето на маалскиот живот и дружбите …

Повеќе »

Кој тим има најголеми шанси да ја освои лигата на шампионите сезона 2018/19?

Наскоро започнува новата сезона од најпопуларното спортско натпреварување во светот, Европската лига на шампиони во фудбал, како и Лига Европа, второто по ранг и важност натпреварување. Во нив учествуваат најдобрите европски клубови, најбогатите, тимовите со најдобрите светски фудбалери, најорганизираните и најмотивираните клубови најмногу од елитните лиги во Англија, Германија, Шпанија, …

Повеќе »

УЛТРА РАСПРОДАЖБА во Капитол мол: од 30ти август до 6ти септември

Со над 40 продавници, забавен центар за најмалите, и одлични места за забава со пријателите Капитол мол секогаш нуди нешто повеќе. Уживањето, забавата и моментите кои може да ги искусите во овој трговски центар од 30ти август до 6ти септември ќе бидат дуплирани со новите изненадувања. Ултра попустите започнуваат на …

Повеќе »

Škoda го освежи и го наполни со технологија својот популарен модел од B сегментот

Škoda го освежи и го наполни со технологија својот популарен модел од B сегментот, а почетокот со продажба на Fabia на европскиот пазар е одбележан со свежа галерија фотографии од овој автомобил. Кога станува збор за дизајнот, од напред се променети светлата и маската на системот за ладење, додека на …

Повеќе »