МАРКЕТИНГ

Novogodishni popusti ramstore 1

Новогодишна еуфорија исполнета со попусти и награди во Рамстор мол

Рамстор мол ги започна новогодишните награди на 24. ноември со „Пазари, Греби, Добиј!“ и сега ја надополнува новогодишната еуфорија со бројни изненадувања. Во центарот повторно во соработка со Црвен крст на Град Скопје се постави Волшебната новогодишна елка која е украсена од скромните желби на децата сместени во згрижувачки семејства. …

Повеќе »
BAT_5770

Заврши големата наградна игра на Халкбанк: Фантастичниот Mini One замина за Кичево

Заврши големата наградна игра на Халкбанк АД Скопје во која главна награда беше фантастичниот автомобил Mini One. Среќниот добитник на автомобилот е Марко Станоевски од Кичево. Наградната игра „Вози Мини Со Три Дисциплини“ изминатите три месеца предизвикува голема заинтересираност од страна на јавноста. Освен Mini-то, секој учесник во наградната игра …

Повеќе »
LOGO

Обезбедена финансиска поддршка за центри за згрижување деца во Кавадарци и Скопје

Големиот број љубители и почитувачи на виното кои присуствуваа на годинешниот, осми по ред, Фестивал на младо вино, одново ја покажаа својата хуманост, земајќи учество во донаторската акција што ја организираше Винарската визба „Тиквеш“. „Тиквеш“ ги мотивираше сите посетители на фестивалот да донираат средства, со тоа што винарницата за секој …

Повеќе »
26371_125703_PowerPoint_(RGB)_2020-09-01

Уште еднаш потврдена позицијата на Македонски Телеком како оператор на најдобрата мрежа

Најголемиот дел од граѓаните на Република Македонија сметаат дека мрежата на Македонски Телеком е најдобра во земјава и дека ги оправдува нивните очекувања. Резултатите се добиени од истражувањето на реномираната агенција „Брима” – „Аспекти и генерална перцепција на телекомуникациските оператори”, спроведено во октомври оваа година и ги опфаќаат и фиксната …

Повеќе »
Image 1

Cashback World прави револуција во пазарењето: Враќање пари при секое купување!

Cashback World е најголемата куповна заедница во светот, која брои повеќе од 8 милиони членови што ги уживаат атрактивните трговски предности во форма на Cashback (враќање пари) и Shopping Points (поени за дополнителни попусти). Секој член на Cashback World добива уникатна и бесплатна Cashback картичка што е едноставна и лесна …

Повеќе »
gradskopje

ОБЈАВЕН КОНКУРС ЗА СПОРТСКИТЕ НАГРАДИ НА ГРАД СКОПЈЕ ЗА 2017 ГОДИНА

Сојузот на спортските федерации на Македонија денеска (12.12.2017 година, вторник) го објави Koнкурсот за доделување на награди и признанија во изборот на најуспешни спортистки и спортисти, тренер и спортска екипа на Град Скопје, за 2017 година Изборот на најуспешните спортистки и спортисти, тренер и спортска екипа на Град Скопје, се …

Повеќе »
“Auto Trophy 2017”: three first places for Audi

Три први места за Audi од “Авто трофеј 2017″

Читателите на AUTO ZEITUNG го избраа најдобриот светски автомобил: Оваа година, двата најпосакувани трофеи одат за Audi Q2 и Audi Q7. Премиум брендот, исто така, го освои првото место во категоријата “Најдобар дизајн”. Ова го носи бројот на награди што Audi ги освои од „Авто Трофеј“ на вкупно 79. Повеќе …

Повеќе »
Iscelitel 02

Македонскиот филм „Исцелител“ на Ѓорче Ставрески го освои и Холивуд

Уште една фантастична рецензија за македонскиот филм „Исцелител“ на Ѓорче Ставрески пристигнува директно од домот на светската филмска индустрија, Холивуд, и од едно од најзначајните филмски списанија во светот, „Холивуд Репортер“. „Холивуд Репортер“ е дигитално и печатено филмско списание основано во 1930-та година, чиј главен фокус е холивудската филмска и …

Повеќе »
4 rodenden Capitol mall

4-от роденден Капитол мол ќе го слави 5 дена

Веќе 4 години Капитол мол цели кон креирање на атмосфера која го претвора шопингот во забава и среќа. Овој мол со секој чекор кој го презема го претвора својот топол амбиент во идеално место за сите кои сакаат добри модни парчиња, книга, забава, фитнес, шопинг, куглање, кафе и добра храна. …

Повеќе »