13/12/2017

ПРЕТПРИЕМНИШТВО

Stojce12

Ексклузивно интервју со Стојче Насков: претприемач, визионер, иноватор, човек кој има создадено неколку старт-уп брендови

Стојче Тасков е бизнисмен, визионер, иноватор, човек кој има создадено неколку старт-уп брендови во и надвор од Македонија и кој храбро се носи со сите технолошки предизвици. Професионалец кој креира иновативни бизнис модели, и инспирира со своето знаење,  страст и енергија. Поседува богато меѓународно бизнис искуство и образование на престижниот …

Повеќе »
2017-На_добар угостител (4)

ПРОГЛАСЕНИ НАЈДОБРИТЕ УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ МЕЃУ НАЈДОБРИТЕ И ИЗБОР НА НАЈДОБРО КАФУЛЕ ЗА 2017 ГОДИНА

Град Скопје, традиционално во соработка со Агенцијата СВОТ ДООЕЛ-Скопје избираат „Најдобар угостителски објект меѓу најдобрите″ и најдобро кафуле во град Скопје. Проектот Најдобар угостителски објект меѓу најдобрите се спроведува по десети пат, а по вторпат се избираа и трите најдобри кафе барови на подрачјето на град Скопје. Плакетите на најдобрите, …

Повеќе »
1 (9) (1)

Илјадници посетители го прославија 4-от роденден на Капитол мол

Веќе 4 години по ред Капитол мол е една од главните дестинации за добар шопинг и забава за сите генерации – од најмладите до најстарите. И покрај тоа што е прилично нов мол, во Капитол мол шопингот е само една од многуте можности кои ги нуди, а вреди да се …

Повеќе »
FORD_2017_Mustang_Watch_03

Стари Мустанг возила станаа елементи во луксузни часовници

Многу компоненти од старите Ford Mustang возила наместо во отпад завршуваат во рачно изработени уникатни и лускузни часовници. Идејата е на тандемот Кристијан Миг и Џонатан Камструп, кои ги пребаруваат старите стоваришта за отпад на коли низ светот со Мустанг возила, за да создадат серија часовници, каде што еден од …

Повеќе »
Image 1

Cashback World прави револуција во пазарењето: Враќање пари при секое купување!

Cashback World е најголемата куповна заедница во светот, која брои повеќе од 8 милиони членови што ги уживаат атрактивните трговски предности во форма на Cashback (враќање пари) и Shopping Points (поени за дополнителни попусти). Секој член на Cashback World добива уникатна и бесплатна Cashback картичка што е едноставна и лесна …

Повеќе »
Prodazba_NPF_1

Комплетирана постапката за продажба на 100% од акциите на НЛБ Нов пензиски фонд

Денес, 12-ти Декември, 2017 година во НЛБ Галеријата во Скопје, беше потпишан договор за продажба на НЛБ Нов пензиски фонд, пензиско друштво кое управува со два пензиски фонда во Република Македонија (задолжителен пензиски фонд кој е дел од задолжителниот втор пензиски столб и доброволен пензиски фонд кој е дел од …

Повеќе »
“Auto Trophy 2017”: three first places for Audi

Три први места за Audi од “Авто трофеј 2017″

Читателите на AUTO ZEITUNG го избраа најдобриот светски автомобил: Оваа година, двата најпосакувани трофеи одат за Audi Q2 и Audi Q7. Премиум брендот, исто така, го освои првото место во категоријата “Најдобар дизајн”. Ова го носи бројот на награди што Audi ги освои од „Авто Трофеј“ на вкупно 79. Повеќе …

Повеќе »
Always_On_5_800x1200

Новите возила на Volkswagen, Polo и T-Roc, го достигнаа највисокиот рејтинг од 5 ѕвезди

Новите возила на Volkswagen, Polo и T-Roc, го достигнаа највисокиот рејтинг од 5 ѕвезди во тестовите за судар на Euro NCAP. Двата најнови модели на Volkswagen постигнуваат одлични резултати во сите клучни области на тестирањата. Д-р Франк Велш, член на управниот одбор на менаџментот на Volkswagen, кој е одговорен за …

Повеќе »
Nova jubilej 2

„Нова“ одбележа две децении јубилеј

Меѓународното училиште „Нова“ вчера во полната сала на Македонската опера и балет го одбележа јубилејот од две децении, а на настанот присуствуваа голем број етаблирани гости. Присутните погледнаа музички и танцови перформанси како и церемонија која беше варијација на доделувањето на „Оскари“, но овој пат статуетките отидоа во рацете на …

Повеќе »