17/10/2017

ПРЕТПРИЕМНИШТВО

ПР банер Рамстор

ЗА 12 РОДЕНДЕН НА РАМСТОРE ОСВОЈТЕ HYUNDAI TUCSON И 12 НАГРАДНИ ПАТУВАЊА

Рамсторе Македонија оваа година го прославува 12 роденден односно 12 години – среќни и задоволни потрошувачи, мотивирани вработени, најквалитетна понуда и безпрекорна услуга. Основната визија на Рамсторе Македонија останува иста, а за да ја искажат својата благодарност кон потрошувачите, по повод роденденот организирана е голема наградна игра со многу возбудливи …

Повеќе »
Фото 2

Македонија станува „Доверлив балкански производител на облека”

Во партнерство помеѓу „ТТЗ Текстилен кластер – Македонија“ и „Браншова организација за текстил и облекло” – Бугарија, изготвени се два стратешки документи со кои се дефинира визијата на регионот: Регионален кластер со препознатливи, брендирани и иновативни производи, со висока технологија и модерно организирано производство, со развиена инфраструктура, во кои што …

Повеќе »
1 (11)

МАМА’С Е МАКЕДОНСКАТА ЅВЕЗДА НА АНУГА САЕМОТ ВО КЕЛН

Уште една успешна презентација на Македонските премиум производи во светот Македонската компанија MAMA’С, која е лидер во производство на домашни традиционални производи во прехранбената индустрија, се претставува на најголемиот и најважен светски саем за храна и пијалаци, АНУГА, што се одржува од 07 до 11 октомври оваа година, во Келн, …

Повеќе »
stip

Фабрика во Штип: Затруени 23 работници

Од фабрика во Штип попладнево 23 работници биле пренесени во болницата во градот кога кај нив се појавиле знаци на труење. По укажаната помош, биле испратени на домашно лекување, само еден работник бил задржан за понатамошна опсервација. По труењето, на терен излегле инспектори од Државниот санитарен и здравствен инспекторат. – …

Повеќе »
DSC_0021

Семејството на Олимпико се прошири за уште еден член

Во просториите на центарот за гуми Олимпико, денес се одржа прес конференција на која присуствуваа новинари од нашите медиуми. На пресот свое излагање имаше претставник од Bridgestone кој ги запозна присутните со перформансите на овие пневматици изразувајќи го своето огромно задоволство за идната соработка со овој центар за гуми. Претставниците …

Повеќе »
skopje

Што ќе се случува на БЕЛА НОЌ утре

Годинешново 13-то издание на манифестацијата БЕЛА НОЌ, што  ќе се одржи, утре /7 октомври, сабота/, ќе има квалитетна програма којашто посетителите ќе може да ја видат на неколку точки во градот. Како и изминатите години ќе има  изложби, концерти, перформанси,  бесплатен филмски маратон во Кино Милениум… и музички спектакл. Во …

Повеќе »
honda

Хонда ја затвора својата најголема фабрика во Јапонија

Јапонскиот производител на автомобили “Хонда” планира да го затвори своето производство во својата најголема фабрика во Сајама, префектурата Сајтама, северно од Токио, објави Никеи. Фабриката ќе се затвори до 2022 година, a причината за затворање на фабриката е дека компанијата ќе се фокусира на електрични автомобили и други нови технологии. …

Повеќе »
Sasko Vigor

Васил Пеевски е двократен бармен шампион на Македонија

На 4 октомври, во кафе барот „Министерство“ во центарот на Куманово се одржа деветтото издание на Vigor Barmen Cup, култното коктел натпреварување кое сè повеќе успева да ја доближи коктел културата до широката публика. Оваа година, натпреварот се фокусираше на категоријата „класика“, а првото место го освои Васил Пеевски од …

Повеќе »
_MG_1553-small

1 ГОДИНА УСПЕШНА И НАПОРНА РАБОТА МУ ЈА ДОНЕСЕ НА ПАРК ХОТЕЛ И СПА НАГРАДАТА БРЕНД ЛИДЕР ЗА 2017 ГОДИНА

Пред само една година, во септември 2016 беше отворен Парк Хотел и Спа, ултра модерен хотел со 5 звезди кој на своите гости нуди посебно и уникатно искуство за време на нивниот престој. Сопствениците ја преставија својата визија за оваа инвестиција за време на церемонијата на отварањето за која тие …

Повеќе »