13/12/2017

ПРЕТПРИЕМНИШТВО

Samsung Unveils New Galaxy S8 Phone

Samsung го лансира конкурентот на iPhone X во јануари

Двата уреди најверојатно ќе бидат именувани како Galaxy S9 и S9 +, а во голема мера слични на S8 и S8 + дизајнот со прикази “без рамка”. Подетално, тие ќе бидат “вооружени” со 5,8 и 6,2-инчни Quad HD AMOLED дисплеи. Samsung исто така ветува многу побрзи процесори, па таков ќе …

Повеќе »
facebooktv

Фејсбук отвори нова канцеларија во Германија за преглед на постови

По влегувањето во сила на новиот закон против говорот на омраза на интернет, “Фејсбук” ангажираше уште 500 вработени во Германија, кои ќе прегледуваат публикации во социјалните медиуми, пренесува “Асошиејтед прес”. Тие ќе работат од денес во нова канцеларија на фирмата давател на услуги “Компетенс кол центар” во германскиот град Есен. …

Повеќе »
FOTO kpmg - 3

КПМГ во Македонија прослави 20 години постоење. Срѓан Ранѓеловиќ именуван за нов партнер

Водечката фирма за професионални услуги КПМГ во Македонија синоќа одбележа два значајни настани: својата дваесетгодишнина и именувањето на новиот партнер, г. Срѓан Ранѓеловиќ, со концерт на Македонската филхармонија со наслов “Charlie Parker with strings”. Овој концерт беше изведен премиерно во нашата земја и ја нагласува поддршката што КПМГ ја дава …

Повеќе »
3

TIP OF THE WEEK® –  македонскиот бренд на чекор до читателите од целиот свет

Кампањата за финансирање на интернационалното издание на книгата TIP OF THE WEEK® официјално е лансирана на „crowdfunding“ платформата Kickstarter. Тимот кој што интензивно работи на кампањата периодов има за цел да собере 8.000 долари за еден месец кои се потребни за издавање на книгата на интернационално ниво. Изданието на англиски …

Повеќе »
26549_127602_PowerPoint_(RGB)_2020-08-01 (1)

Купете во Телеком онлајн продавницата телефони со попусти до 50%

Македонски Телеком нуди големи попусти на мобилни телефони и бесплатна достава доколку ги купите во редизајнираната Телеком онлајн продавница. Можете да заштедите и до 50% преку едноставна постапка и детално да ги разгледате сите модели на телефони кои ве интересираат. Освен попустот, има уште една новина – преку онлајн продавницата …

Повеќе »
fos

Швајцарскa инвестициска компанија заинтересирана за вложување во Македонија

Швајцарскиот инвестициска компанија ФОС Асет Манаџмент ја скенира состојбата во Македонија за инвестиции. Веќе неколку недели тимови на овој Фонд се во Македонија и веќе имаат првични разговори за потенцијални инвестиции во одредени области. Според главниот извршен директор на ФОС, Маркос Камхис во Македонија има потенцијал за инвестиции, но во …

Повеќе »
image2

Уште само 9 дена до крајот на голема наградна игра на Халкбанк: „Вози Мини со три дисциплини“

Остануваат уште сaмо 9 дена до крајот на големата наградна игра на Халкбанк АД Скопје „Вози Мини Со Три Дисциплини“ во која главна награда е фантастичниот автомобил Mini One. Можноста да се поседува еден од најомилените автомобили во светот е досега ја искористија многумина. Според информациите, за наградната игра која …

Повеќе »
Grouper_Black_Friday

Шопинг лудилото започнува! Каде ќе биде најголемиот Black Friday?

Овој петок, 24.11 се обележува најголемиот светски шопинг празник BLACK FRIDAY, кој веќе прераснува во традиција и на нашиот пазар. Ако ви е познат овој празник сигурно сте слушнале и за вртоглавите попусти кои се задолжително проследени со турканици и борба! Водечкиот сајт за групни попусти и воедно лидер во …

Повеќе »
koncert2

Највисоко платени пејачки во светот за 2017 година

Списанието Форбс ги претстави најплатените пејачки за годината 2017 година. Податоците за составувањето се од јуни 2016 до јуни 2017 година, земајќи ги во предвид приходите на ѕвездите пред да се оданочат. Ви ги претставуваме 10те најплатени пејачи во светот: Барбара Стрејсенд е рангирана на 10-то место. 75-годишната пејачка заработи $ 46 …

Повеќе »