ДУИ: Еве кога ќе се знае конечната одлука за формирање Влада


Во моментов се одлучува дали да се влезе во новото владино мнозинство или да се поддржи малцинска влада, рече портпаролот на ДУИ, Бујар Османи.

Според него малцинска влада не е сценарио за нови брзи избори, туку е пракса со која многу европски земји функционираат без никаков проблем.

Османи не кажа какво е расположението во партијата, туку кажа дека во понеделник ќе се знае конечната одлука на ДУИ.


Видете следно

По денешната истрага се огласи Груевски: Еве што порача

„Власта продолжува со политичкиот прогон и хајките против мене и против други луѓе кои ги …