24/09/2017
georgievskiljubco

Еве што одлучи ВМРО-Народна партија за претстојните локални избори на централно ниво

ВМРО-Народна партија на седница на Извршниот комитет донесе одлука да не учествува на претстојните локални избори на централно ниво. Во исто време ги повикува општинските комитети и им дава слобода да направат коалиции на локално ниво кои ќе бидат во интерес на граѓаните.

Поддршката што ќе ја дадат на локалните кандидати за градоначалници и советници не е поврзана однапред со партиска припадност, туку треба да зависи од квалитетот на кандидатите за градоначалници и советници, стои во соопштението на ВМРО-Народна партија.

Видете следно

jani

Се огласи Јани Макрадули во врска заштитата на амбиентниот воздух: Еве што вети заменик министерот

На денешната прес конференција заменикот министер за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули, информираше …