17/10/2017
Iscelitel_Still_1

Филмот „Исцелител“ селектиран во Солун

Филмот „Исцелител“ (раб. наслов „Тајната состојка“) е селектиран во компетиција на „Солунскиот интернационален филмски фестивал“ во програмата „Balkan Survey“.

Проекцијата во Солун ќе биде воедно и светска премиера на филмот кој е македонско-грчка копродукција.

Видете следно

vmrodpmne

Промена во врвот на ВМРО-ДПМНЕ?!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски по синоќешните резултати изјави дека како претседател на партијата, ја …