googlepixel1

Google го претстави Pixel 2, телефон со најдобра мобилна камера во светот

Google на настанот во Сан Франциско синоќа го претстави долгоочекуваниот наследник на смартфонот Pixel. Главниот акцент паѓа на задната камера – само една, за разлика од голем дел од останатите предводници презентирани оваа година.

Уредот, сепак, го компензира за недостатокот на неверојатен квалитет – или барем на тоа укажуваат оценките на DxOMark кои оценија дека Pixel 2 / XL поседува најдобра камера во телефон во светот.

googlepixel3

Видете следно

zaevkomora

Премиерот Заев на средба со германската комора за индустрија и трговија во Берлин: Германските компании во Владата на РМ имаат партнер за стабилно и предвидливо деловно опкружување и за создавање профит

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, како дел од програмата на неговата и …