17/01/2018
dedomraz

Граѓаните изреволтирани: Погледнете како Дедо Мраз во Струмица малтретираше срна (видео)

Омилен лин за новогодишните празници е Дедо Мраз. Но, на фан страната на Друштвото за заштита на животните „Фауна“-Струмица на фејсбук, беше објавено необично видео, каде што Дедо Мраз постапува навистина грубо со срна.

Откако видео снимката се појави на фејсбук, таа предизвика лавина од реакции, а граѓаните изреволтирани бараат надлежните да превземат соодветни мерки за овој немил настан.

Инаку овие животни се заштитени со закон во Република Македонија.

Видете следно

filharmonija

Програма со концерти во Македонската филхармонија

Н. Во новата година Македонската филхармонија стартува со настапот на пијанистичкиот виртуоз Даниел Харитонов „Лауреати“ …