Колку силен беше земјотресот попладнево во Скопје


Во седум часот утрово граѓаните на Македонија беа вознемирени од земјотрес. Според интернетот сајтот на Европската сеизмолошка станица, земјотресот бил 3,9 степени, на длабочина од пет километри.

Попладнево во 15:10 часот по локално време во Скопје е почувствуван многу посилен земјотрес од тој утринава.

Земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала го стресе Скопје во 15.10 часот. Епицентарот на земјотресот бил на пет километри од центарот на градот, во регионот на Скопска Црна Гора на длабочина од два километри.Видете следно

Од денеска до 3 ноември, во МСУ ИЗЛОЖБА НА 17 ИДЕЈНИ РЕШЕНИЈА ЗА УРЕДУВАЊЕ НА КАЛЕ

Градоначалникот Шилегов денеска присуствуваше на отворањето на изложбата „Уметничка тврдина: Меѓународен конкурс за изработка на …