Напад и во Германија! Ја запалија и редакцијата на весникот „Шарл Ебдо”


При нападот нема настрадани известија германските медиуми. Инаку пожарот е подметнат во редакцијата на германскиот весник “Шарл ебдо”, во Хамбург.

Полицијата наведува дека при нападот нема повредени, а во прозорецот на редакцијата биле фрлени камења и потпалени предмети, при што се јавил пожар во две соби на пониските катови на зградата.

Пожарот за среќа бил брзо изгаснат.


Видете следно

Хорор за време на летот Келн – Скопје: Погледнете што се случувало во авионот

На вчерашниот лет од Келн кон Скопје се случија големи турбуленции. Како што дознава порталот …