23/06/2017
britanka4

Неверојатниот живот на најбогатата Британка

Во 2009-та година таа потпишува договор со Universal и го издава својот прв сингл „Do not Say“ во декември истата година. 2010-та година е важна година во нејзината пејачка кариера. Деби албумот Elusive влегува во швајцарското рангирање под број 20 во јануари истата година.

britanka1

Во 2012-та година таа потпишува договор со Sony / ATV Music. Нејзиниот сингл Twilight со DJ Armin Van Buuren ги предводеше европските листи за денс музика во текот на девет недели.

Видете следно

irena

Пратеничката Ирена Стефоска на работа до Собранието доаѓа со велосипед (Фото)

Пратеничката од СДСМ, Ирена Стефоска на работа до Собранието доаѓа со велосипед. Стефоска е Доктор …