Норвешкиот сноубордер што ги стопи машките срца во Пјонгјанг во 2018 година


Норвешкиот скапоцен камен кој ќе го топи мразот во Пјонгјанг се вика Силе Норендал и се натпреварува во сноуборд.

Но, ова е далеку од тоа да биде единственото нешто што го прави норвешката убавица. Таа е рекламно лице за различни козметички производи, и, се разбира, убава русокоса со сини очи.

Неодамна, таа почна да гради кариера и како модел.


Видете следно

Реализиран проект на Здружението за младински иницијативи, ЦИК-ЦАК поддржан од општина Крива Паланка

Денеска во просториите на општинската сала Здужението Центар за младински иницијативи ЦИК-ЦАК од Крива Паланка …