Ова е најскапиот хотелски апартман во светот


Стан во Швајцарија е именуван за најскапиот хотелски простор во светот. Тоj чини 103.000 долари за една ноќ, и не можеме да помогнеме, но да се согласиме.

Се наоѓа во хотелот “Претседател Вилсон” во Женева, станот е најголем во Европа (510 квадратни метри) и нуди панорамски поглед на Женевското Езеро и Мон Блан.

Тој е достапен со личен лифт, има 12 спални, голема тераса и две џакузи.

Станот може да се пофали со најголем телевизиски екран во светот (хотелот сигурно сака да ги прекрши евиденциите), големо пијано и хермес тоалети. Луксузот тука ќе ве прогонува од секој агол.

Генерално наменет за познати личности, станот дефинитивно не е избор за одмор за викенд, но кои сме ние да ви кажеме како да потрошите 100.000 долари?

Видете следно

Уште 5 дена трае јавниот оглас за давање под закуп на државното земјоделско земјиште на поранешниот агрокомбинат Џумајлија

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, ги известува сите заинтересирани, дека Јавниот оглас за давање …