tatel1

Рафа Надал и Енрике Иглесијас отворија ресторан во Мајами

Поп ѕвездата Енрике Иглесијас и тенисерот Рафаел Надал отворија свој ресторан во Мајами оваа недела.

Двајцата, заедно со кошаркарот Пау Гасол, веќе се сопственици на рестораните Tatel во родната Шпанија – во Мадрид.

Локалот во Мајами се наоѓа во луксузниот хотел Ritz Carlton South Beach.

Двајцата направиле незаборавна забава за отворањето на локалот, пишува “Мајами хералд”.

tatel2

Енрике Иглесијас за медиумите изјавил дека е горд што го отвора Tatel во Мајами, каде што со години живее со тенисерката Ана Курникова.

tatel

Видете следно

penzioner

Се менува старосната граница – кога ќе одиме во пензија?

Македонија мора да ја зголеми старосната граница за пензионирање и да се усогласи до европската …