oganodelo

Руските војници веќе се неуништливи: Тие направиле борбено одело отпорно на експлозив и оган (Видео)

Рускиот производител на тактичка опрема ЦНИИтомаш прикажа борбен комбенизон, кој ќе ве заштити од експлозија и од оган.

За ова да го докажат, каскадерката Викторија Колесникова, облечена во комбенизонот, прошета низ симулација на бојно поле.

„Чувството кога се наоѓате внатре во огнената стихија е неверојатно“, изјави Викторија за новинарите.

Таа помина без ниту една повреда, како што може да видите на видеото :

Видете следно

ljube

Преживеа голгота, а не заборави на оние кои му нанесоа зло: Еве што за прочка порача Љубе Бошковски

Претседателот на партијата „Обединети за Македонија“, Љубе Бошковски објави порака по повод празникот „Прочка“. Еве …