vmrodpmne

Се огласи ВМРО-ДПМНЕ по видеото за Јохан Тарчуловски

Ви го пренесуваме соопштението на ВМРО-ДПМНЕ во целост:

„Нути една манипулација, изјава извадена од контекст, местенка и лага не може да го спаси СДС од огромниот пораз кој ги очекува. СДС знаат дека ќе иззгубат убедливо како во општина Кисела Вода, така и во другите општини низ Република Македонија.

СДС свесни дека на претстојните локални избори ќе доживеат огромен дебакл се обидуваат со изјави извадени од контекст да ја замајуваат јавноста.

Видеото кое СДС го шири низ интернет просторот за Јохан Тарчуловски е целосно извадено од контекст.

Видете следно

geparos

Фатен во живо крадецот на чанти од возила и „џепарошот“ кај државна болница (Видео)

На 14.02.2018 година во 15,20 часот Ј.А.(43) од Куманово, пријави дека истиот ден на паркингот …