kukanajvisoka1

Се продава највисоката куќа во светот: Погледнете како изгледа 12катниот објект

Резиденцијата која е позната и како највисоката семејна куќа во светот се продава за 1,3 милиони евра.

„Фалкон нест“ има површина од 576 метри квадратни и е изградена близу Тамб Буте во Прескота, Аризона. Изградена е на 12 ката, а висока е 38 метри. Дизајнот е на архитектот Феникс Сукумар Пал.

Во неа има три спални соби, четири бањи, стаклен плафон и ѕидови, хидрауличен лифт, како и единствен енергетски систем кој ја лади куќата лете, а ја загрева во текот на зимата.

Цената по која се продава е значително пониска од првобитната која изнесувала 2,4 милиони евра во 2015та година, пишува „Дејли мејл“.

Видете следно

ljube

Преживеа голгота, а не заборави на оние кои му нанесоа зло: Еве што за прочка порача Љубе Бошковски

Претседателот на партијата „Обединети за Македонија“, Љубе Бошковски објави порака по повод празникот „Прочка“. Еве …