vmrodpmne

Синоќа се огласија од ВМРО-ДПМНЕ: Еве какво прашање му поставија на Петре Шилегов

ВМРО-ДПМНЕ синоќа излезе со соопштение до јавноста, како реакција на говорот на Петре Шилегов:

„ВМРО-ДПМНЕ јавно го прашува Петре Шилегов со кого војуваа партизаните кога го ослободуваа Скопје?

Од која војска беше фашистичкиот окупатор со кој се бореа македонските херои – партизани и зошто ниту еднаш тоа не го спомна во својот говор?

Дали не е фашизам тоа што Петре Шилегов, Заев и владата на СДС се откажуваат и сакаат да менуваат историја на една држава?“ се вели во соопштението на најголемата опозициска партија во Македонија.

Видете следно

ljube

Преживеа голгота, а не заборави на оние кои му нанесоа зло: Еве што за прочка порача Љубе Бошковски

Претседателот на партијата „Обединети за Македонија“, Љубе Бошковски објави порака по повод празникот „Прочка“. Еве …