vreme

Временска прогноза: Од наредната недела повторно промени

За време на овој викенд времето ќе биде стабилно, претежно сончево и релативно топло. Се очекува да дува слаб до умерен претежно југозападен ветер.

Во понеделник ќе биде топло, но ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет најпрвин во западните делови.

Ќе дува умерен до повремено засилен југоисточен ветер и преку денот ќе има услови за појава на грмежи проследени со краткотраен пороен дожд.

Од вторник се очекува да биде посвежо, а утринските температури ќе бидат во постепено опаѓање.

Видете следно

germanijarabota

Одлична вест за Македонците кои живеат или патуваат во Германија

Македонија и Германија постигнале договор за меѓусебно признавање на возачките дозволи, објави Дојче Веле. Отстранети …