19/01/2018
marinabay2

Ѕирнете во луксузниот хотел Marina Bay Sands

Тој располага со секаков вид забава – најпознатиот инфинити базен, ресторани со првокласна кујна, кино сали, казино и дури мол.

Хотел Marina Bay Sands во Сингапур можеби е меѓу најпопуларните и препознатливи згради во светот.

Несомнено најпознат е тој со својот инфинити базен на покривот, од каде се открива неповторлива глетка кон модерниот град.

Објектот е со големина на три олимписки базени (долг е 142 м) и е највисокиот базен на целата планета.

Хотелот располага со 2.500 соби, во кои годишно преноќуваат 1 милион посетители. Цената на обична соба започнува од 200 фунти на ноќевање, а претседателскиот стан (на фотографијата) е со цена од 10 000 фунти на вечер.

Дизајнот на собите е со европски мебел, италијански камен и задолжителните прозорци од подот до таванот. При опремувањето работел и специјалист за фенг шуи, кој се погрижил секој најмал детал да носи позитивна енергија.

Во хотелот има над 60 ресторани кои нудат кујна од сите краеви на светот. Тука е едно од најголемите казина во Азија, има 20 барови и ноќни клубови, две кини сали со 4.000 места вкупно, музеј на науката и уметноста и голем број на настани во текот на годината.

Се разбира, има и трговски центар со многу скапи продавници на луксузни брендови.

 

Видете следно

intgrad

Успешна реализација на пограничен проект ‘‘Градење на интернационална конкурентност на текстилните компании во пограничниот регион МК-БГ‘‘

Во насока на споделување на искуства од соседните земји кои се главни конкуренти на македонските …