Зоран Заев најави во март формирање нова Влада


Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, од Сараево порача дека Македонија во март ќе добие нова Влада.

СДСМ и политичките партии на етничките Албанци во Македонија ги договориле клучни точки и се очекува да формираат влада во март годинава, порача лидерот на социјалдемократите Зоран Заев денеска од Сараево.

„Сега мора да се договориме за распределбата на министрите и за реформската платформа на идната влада“, вели Заев, пренесува агенцијата Ројтерс.


Видете следно

За еден ист стан во Скопје капар плаќаат тројца купувачи, пријавен агент за недвижности

По неколку години, повторно манипулација со продавање на станови. За еден ист стан во Скопје, …