10 најголеми рекламни гафови


BoredPanda ги одбра 10те вистински најголеми рекламни гафови. Погледнете ги!

1. Лизгачки врати на минибус на Starbucks

2. Мачката на Kitekat и Исус

3. Ммм … одличен избор за позиција на реклама!

4. Не ги пуштајте да доаѓаат

5. Hell (пекол)

6. “Клетниците”

7. Имате гигантска жед?

8. Совршен избор за уредување на дисковите

9. Бесрамни трикови за здравје

10. Тркалата на Daniele Smith

 


Видете следно

Шекеринска: Од 1 март дополнителни 7.000 денари за сите припадници на Армијата

Министерската за одбрана, Радмила Шекеринска вчера заедно со британскиот бригаден генерал, Хју Лојд Џонс ги …