25-годишен полицаец од Тетово застрелал две момчиња


Две лица синоќа се повредени од огнено оружје откако во нив пукал 25 годишен полициски службеник кој не бил на работа. Како што соопштуваат од МВР, лицата Ф.В.(26) и А.Х.(22), се од село Вејце, Тетовско, и биле примени во тетовската болница со прострелни рани од огнено оружје.

Десет минути откако се случило дејствието, 25 годишниот полициски службеник Н.Х. сам се пријавил во полициската станица во Тетово, признавајќи дека со службениот пиштол пукал во двете момчиња.

Полицискиот службеник бил задржан во полиција а за случајот е известен и секторот за Внатрешна конторла.Видете следно

Поднесено обвинение против лицето кое пукаше од полуавтоматско и автоматско оружје во скопско Бојане

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари дека извршило …