Амди Бајрам: “Стево Пендароски киселиот купуз го лапнавме како сарма во Шутка?” (Видео)


“Стево Пендаровски киселиот купус го лапнавме како сарма во Шутка. Ќе го нема на вториот круг, со 120.000 гласа во Македонија го победивме, тоа со нашиот претседател за Ѓорге Иванов кој гласавме”, рече Бајрам на митингот во Гевгелија за време на кампањата за претходните претседателски избори.Видете следно

Поднесено обвинение против лицето кое пукаше од полуавтоматско и автоматско оружје во скопско Бојане

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари дека извршило …