Апасиев кон ВМРО-ДПМНЕ: „Вардар не ве пере“


Активистот на ЛЕВИЦА, Димитар Апасиев на својот Facebook профил им порача на ВМРО-ДПМНЕ дека ако сакаа можеа да спречат, со координирани акции на Претседателот на Републиката и на пратеничката група.

„Она што никад не смее да им се прости на ДПМНЕ е дека напуштија терен тогаш кога најмногу и требаа на Републиката!
Ако ВМРО влезеше радикално во процесов, денес пред Собрание ќе бевме 50.000 наместо 500!

Но, реалната битка се води внатре во парламентот. Имавте капацитет да го одолговлекувате процесов барем до пролет. Таман додека падне Ципрас.
За комуњарите од СДСМ знаевме дека се квислинзи, ама за вас не знаевме дека сте колаборационисти! Ви олесна шо на СДСМ му се „падна паричето“ да го решава името.
Епа – еве, не’ решија! Со Преспанска + Тиранска платформа (гратис).

p.s. Можевте да спречите. Со координирани акции на Претседателот на Републиката и на пратеничката група. Имавте и имате процедурални инструменти во рака. Плус, можевте и со тавчиња и тенџериња внатре, со солзавец и петарди, па дури и со тепачки у Собрание!
МОЖЕВТЕ. Ама – НЕ САКАВТЕ!!!

#ВардарНеВеПере“, напиша Апасиев на Facebook.


Видете следно

ГДУ: Премиере, почнете да барате оставки од оние кои не му служат на народот. Почнете од градоначалникот на Аеродром, Златко Марин

Ви пренесуваме интегрален дел од текстот од соопштението на ГДУ: „Наместо дрва, никнаа згради. И …