Апасиев: Вмровците почнаа да праат БЕЉИ тек после шест-седум години на власт. Комуњариве уше у првата пролупаа


Димитар Апасиев на својот Facebook профил порачува:

„Вмровците почнаа да праат БЕЉИ тек после шест-седум години на власт. Комуњариве уше у првата пролупаа и стартно почнаа со уцени и закани кон неистомислениците. Затоа не идат уше долго… Само ќе треба стоички да ги истрпиме!“

Видете следно

Николовски: Со порибувањето создаваме услови за зачувување и заштита на автохтоните видови риби во речните води

Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство започнува со порибување на риболовните води во земјава, кои …