Apple пушта iTV


Американскиот технолошки гигант Apple ќе го објави на крајот на тековната година на пазарот сопствениот телевизор – iTV, соопшти аналитичар, пренесува Ар.

Уредот ќе чини помеѓу $ 1500 и $ 2500 и ќе биде со 60-инчен екран, но ќе има и верзии со екран 50 инчи и 55 инчи, изјави аналитичарот Брајан Вајт од Topeka Capital Markets.

Apple ќе го претстави и малиот iRing, кој ќе лежи на прстот на гледачот, овозможувајќи му да го контролира екранот со гестови, тврди Вајт.

Информациите се базираат на податоци од кинески и тајвански компании, кои испорачуваат компоненти за Apple, додава аналитичарот.


Видете следно

Хоџа: До 31 март ќе се пролонгира рокот за откуп на уште 1 500 тони ттутун, а наскоро ќе се знае кој ќе ги купи

Рокот за откуп на тутунот ќе се пролонгира до 31 март за да се докупат …