Без вода дел од бул „Трета македонска бригада”


Поради менување на вентил во шахта, прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците на дел од булеварот „Трета македонска бригада”, вклучително и објектите на Агенцијата за национална безбедност и „Жито Лукс”.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот и ќе трае до санација на дефектот, информира ЈП „Водовод и канализација” – Скопје.
Скопје, 22 јуни 2022 (МИА)Видете следно

Сончево и топло, попладне појава на пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Во попладневните …