Без вода дел од корисниците во Сопиште


Прекин на водоснабдувањето денеска ќе имаат корисниците од улица 10 во Сопиште.

ЈП „Водовод и каналзиација ” – Скопје информиа дека прекинот на водоснабдувањето е поради уличен дефект на водоводна мрежа на улица 10 бб во Сопиште.


Корисниците ќе бидат без вода од 10:10 часот, па се до завршување на активностите за отсранување на дефектот. ки/сп/

Скопје, 4 мај 2021 (МИА) 


Видете следно

Во текот на една недела санкционирани 123 непрописно паркирани возила во Општина Центар

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот …