Без вода дел од скопски Капиштец


Поради уличен дефект, без вода денеска ќе бидат корисниците од Народен Фронт 21, 23 и стариот дел на ТЦ Беверли хилс.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:45 часот до завршување со санација на дефектот, информира ЈП Водовод и канализација – Скопје.


Скопје, 23 септември 2021 (МИА)


Видете следно

Претрес во Струмичко, пронајдена марихуана

На 18.10.2021 година врз основа на Наредба за претрес на дом и други простории издадена …