Без вода денес улицата „Никола Вапцаров” и дел од „Димитрие Чуповски” и „Македонија”


Без вода денес од 8 часот ќе бидат корисниците од улицата „Никола Вапцаров”, и дел од улиците „Димитрие Чуповски” и „Македонија” во Општина Центар.

Од ЈП „Водовод и канализација” – Скопје соопштија дека причината за прекинот на водоснабдувањето е дефектот на затварач (Шибер) од Ф 100мм на улицата „Димитрие Чуповски”, пред Министерство за правда.


Скопје, 4 мај 2021 (МИА) 

Водоснабдувањето ќе е прекинато до санирање на дефектот.бт/дма/


Видете следно

Во текот на една недела санкционирани 123 непрописно паркирани возила во Општина Центар

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот …