Без вода неколку објекти во општина Гази Баба


Прекин на водоснабдувањето денеска од 09:15 часот имаат објектите на Фершпед, Детоил, Газела и Супер Тинекс во населба Маџари.

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека прекинот на водоснабдувањето е поради дефект на затворач ф-150мм на улица „Перо Наков“ бб. ки/лв/


Скопје, 11 јуни 2021 (МИА)


Видете следно

Граѓаните во Скопје спасија над 111 милиони денари од уништување

Кога сте добро организирани, 24 часа е доволно време да патувате на другата страна на …