epa08413519 A handout photo made available by n10 Downing Street shows Britain's Prime Minister Boris Johnson making a television address to the nation in n10 Downing street in London, Britain, 10 May 2020. EPA-EFE/ANDREW PARSONS/DOWNING STREET HANDOUT The Image can not be altered in any form. MANDATORY CREDIT Andrew Parsons/n10 Downing street. HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

Би-би-си: Џонсон ќе поднесе оставка


Британскиот премиер Борис Џонсон ќе поднесе оставка, јави Би-би-си.

Таквата одлука наводно уследи по низата оставки на британските министри. ми/


Лондон, 7 јули 2022 (МИА)


Видете следно

Атина полна со туристи – Акропол дневно го посетуваат над 16.000 туристи (фото)

Ограничувањата и правилата за патување во изминатите две години и првото целосно „слободно” лето по …