Бочварски на увид во рехабилитација на регионалниот пат Градско-Прилеп


Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Ејуп Рустеми денеска ќе извршат увид во рехабилитација на регионалниот пат Градско-Прилеп на превојот Плетвар.

Вредноста на целата инвестиција е 24,7 милиони евра, а средства се обезбедени од ИПА фондовите. ки/са/Видете следно

Сончево и топло, попладне појава на пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Во попладневните …