Брејк а Лег ќе ја претставува нашата земја на Европското Првенство во ХипХоп и Брејкденс во Италија


Танчерите на Брејк а Лег ќе ја претставуваат нашата земја на Европското Првенство во ХипХоп и Брејкденс кое ќе се одржи од 16ти до 19ти Мај во Римини, Италија.

На Европското првенство учество ќе земат над 2000 танчери од 26 земји, а организатори се Италијанската Танцова Федерација и ИДО (International Dance Organization).

Танчерите се подготвени и оптимисти за највисок пласман, особено поради тоа што во истиот состав во 2016та година беа Светски Вицешампиони на Светското првенство во Австрија.


Видете следно

Градот Скопје денеска го затвора јавниот повик за субвенционирање на купувањето велосипеди за 2019 година

Градот Скопје ги информира граѓаните дека денеска го затвора јавниот повик за субвенционирање на купувањето …