МАРКЕТИНГ

Wizz Air воведува нов лет од Охрид

WizzAir, најголемата ниско-буџетна авиокомпанија во Централна и Источна Европа, од 6 јули ќе воведе нова линија Охрид – Дортмунд, со два лета неделно, вторник и сабота. Картите се веќе во продажба на wizzair.com, по цена од МКД 1,169 /  ЕУР 19.99 Со ова WIZZ во својата понуда вклучува 39 рути до 16 …

Повеќе »

Овој викенд Late Night Shopping во Скопје Сити Мол: Еве што ќе се случува

Традиционално, но и иновативно и оваа година, Скопје Сити Мол го организира големиот и единствен Late Night Shopping кој ќе се одржува викендов од 5 до 7 јули. На овој тридневен настан сите посетители ќе имаат можност да уживаат во несекојдневно купување до полноќ, со огромни попусти во повеќе од …

Повеќе »

Интервју со Филип Димитровски, извршен директор на Тиго Фајнанс: Нашата основна цел е да понудиме едноставни и достапни услуги кои се одговор на барањата на нашите клиенти

Нашата основна цел е да понудиме едноставни и достапни услуги кои се одговор на барањата на нашите клиенти   Пазарот на небанкарски финансиски услуги последниве години вистински се раздвижи, што се должи на зголемување на бројот на финансиски друштва кои нудат онлајн кредити. Законски појавата на финансиски друштва беше овозможена …

Повеќе »

Преземи ја апликацијата МојДДВ и оствари го правото за поврат на 15% од платениот ДДВ

Апликацијата МојДДВ е достапна за преземање за корисниците на Android преку следниот линк МојДДВ. Сите вие кои сте регистрирани на системот е-Персонален данок, преку апликацијата МојДДВ ќе имате можност да гo скенирате баркодот од фискалните сметки и да го остварите правото на поврат на 15% од износот на платениот ДДВ. …

Повеќе »

McCANN WORLDGROUP – МРЕЖА НА ГОДИНАТА НА „КАН 2019“, КАКО И СВЕТСКА МРЕЖА НА ГОДИНАТА ЗА „HEALTHCARE“

McCann Worldgroup е прогласена за агенциска мрежа на годината на Меѓународниот фестивал на креативноста во Кан – „Cannes Lions 2019“. Глобалната група агенции, која освои вкупно 73 лавови за креативни дела од сите свои дисциплини и од сите региони, прогласена е и за мрежа на годината за „HEALTHCARE“, каде што McCann …

Повеќе »

Новата Opel Zafira Life: забавна за возење и флексибилен MPV

Атрактивните, флексибилни и практични ван возила се нарекуваат Zafira. Дваесет години по успехот започнат со првата генерација, приказната сега продолжува со новиот модел од четвртата генерација. Opel Zafira Life е забавна за возење, но и удобно мултифункционално возило (MPV) што го нуди германскиот производител на автомобили во три должини, според …

Повеќе »

Транзитните туристи се побројни во туристичките места кај нас

Најава за државава како следна дестинација за одмор е дел од промоцијата на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот како дел од годишната програма за промоција на туристичките потенцијали на земјава и привлекување на странски туристи. На креативен начин, АППТ допира до потенцијалите туристи кои патуваат долж автопатот – …

Повеќе »

Бабовски: Почна аплицирањето за добивање на финансиска поддршка за порибителен материјал

Од денеска до 15- ти јули, сите субјекти кои ги порибиле рибниците со порибителен, (насаден ),  материјал во периодот од 1- ви  февруари до 30- ти мај, ќе може да аплицират за добиивање на финансиска поддршка од Програмата за рибарство и аквакултура. Право на користење на поддршката имаат сите субјекти …

Повеќе »

90.4% пораст на прометот во услугите има во поштенските и курирски дејности

Во 2018 година, вкупниот индекс на прометот во услугите, во споредба со 2017 година, на годишно ниво изнесува 102.8, додека по тримесечја индексот во 2018 година се движи од 89.9 во првото тримесечје до 112.7 во четвртото тримесечје. Прометот од продажбата на услугите во првото тримесечје од 2019 година беше …

Повеќе »