МАРКЕТИНГ

Започнете онлајн продажба со услугата за E-трговија на НЛБ Банка

Пандемијата, која го зафати скоро целиот свет, ги промени навиките и однесувањето на поединците, но и работењето на компаниите. Во новонастанатите услови луѓето се почесто се одлучуваат да пазарат од дома користејќи ги бенефитите на Е-трговијата која стана топ тема во текот на овие неколку месеци. НЛБ Банка како дел …

Повеќе »

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите

Автомобил од единечен калап. Прецизен, јасен, висок квалитет – тоа е новата Opel Mokka. Јасно е усогласена според дизајнерските насоки развиени од Opel, со идеални пропорции. Лицето на новата генерација на Mokka покажува исклучително атрактивни карактеристики кои се дисциплинирани и персонализирани во исто време – како германски супермодел кој работи …

Повеќе »

Профитот на Алибаба ги надмина очекувањата

Приходите и профитот на кинеската компанија „Алибаба” во четвртиот квартал од фискалната година, кој заврши во март, ги надминаа очекувањата бидејќи луѓето повеќе преминаа на олајн купувања на основни продукти поради ограничувања во движењето, воведени поради Ковид-19. Приходот од основната трговска дејност на компанијата порасна за речиси 19 проценти на …

Повеќе »

Како до дополнителна заработка од дома во услови на намалена вработеност?

Вклучете се во Lyconet мрежата и заработувајте брзо и лесно од удобноста на вашиот дом  Моменталната ситуација со пандемијата и порастот на невработеноста, дополнително ги загрижува компаниите. Ретки се оние компании чиј бизнис не е погоден во овие моменти, кои ги трпат економските последици од корона-кризата, а следствено на тоа, …

Повеќе »

„Виталиа” инвестира во еколошки производен објект што ќе донесе и нови вработувања

  Компанијата „Виталиа” ја отпочна реализацијата на инвестицискиот проект за изградба на целосно нов објект од над 700 квадратни метри. Како резултат на овие активности, ќе се создадат услови за отворање на речиси 50 нови работни места што ќе опслужуваат две производствени линии – едната за екструдирање, а другата за …

Повеќе »

Од јавните површини во Скопје ќе бидат отстранети 240 рекламни објекти

Градоначалникот на Град Скопје на денешната прес-конфенреција истакна дека постигнале договор со компаниите што се занимаваат со закуп на рекламен простор, во делот на билборди и ситилајти, доброволно да отстранат вкупно 240 рекламни објекти од јавните површини во Скопје и покрај тоа што во минатото имаат склучено договор со градот …

Повеќе »

Корона дијалози за туризмот и угостителството

Третата тема од серијалот Корона дијалози „Влијанието на новите предизвици од пандемијата врз туризмот и угостителството” се одржа во услови кога пандемијата затвори многу економски активности, а први на удар беа секторите во угостителството и туризмот. Во отворена дискусија покрај главните говорници, во Дијалогот се вклучија професори, туристички работници и …

Повеќе »

Cashback World стигна до 15 милиони регистрирани членови

Најголемата куповна заедница во светот ја достигна бројката од 15 милиони регистрирани членови, во повеќе од 50 земји во целиот свет. Cashback  World е програма која е наменета за пазарувње низ целиот свет која се адаптира на потреби во современиот онлајн простор. Членовите на  Cashback World можат да уживаат во …

Повеќе »

Mobile – Ново постпејд портфолио на Македонски Телеком

15 GB мобилен интернет и дополнителни придобивки по избор секој месец Во овие времиња, многу работи се променија, а многумина препознаа можност да научат нешто ново. Новото Mobile постпејд портфолио на Македонски Телеком нуди можност за повеќе онлајн учење, комуникација и истражување. Корисниците добиваат повеќе мобилен интернет и дополнителни придобивки по свој избор, секои 30 дена …

Повеќе »