МАРКЕТИНГ

Млекара Здравје ќе го освојува ЕУ пазарот – добиен е престижен интернационален IFS стандард за безбедно производство  

Македонската компанија Млекара Здравје успешно го имплементираше престижниот глобално препознатлив IFS интернационален стандард за квалитет и безбедност на производството. Оваа македонска компанија стана една од ретките во регионот која може да се пофали со негово воведување, а што значи потврда за стандардизирани процеси на производство, под строги лабораториски контроли, во …

Повеќе »

Новиот Audi Q3 ја доби наградата „Best Cars 2019“

Новиот Audi Q3 се етаблира како победник веднаш откако се појави на пазарите, oсвојувајќи ја првата награда во категоријата „Компактни SUV / off-road“ возила во изборот на читателите на „Best Cars 2019“ од германскиот технички магазин „auto motor und sport“. „Оваа награда е важна за нас, бидејќи потврдува колку добро …

Повеќе »

Промоција на списанието „Големото стакло“ во Музејот на современата уметност – Скопје

Списанието „Големото стакло“ односно (‘The Large Glass’) ќе ја има својата официјална промоција на 5 февруари 2019, вторник, во 20:30 часот во Музејот на современата уметност – Скопје. Списанието Големото стакло за прв пат е издадено во 1995 година и публикувано во 24 броеви до 2009 година. Неговото повторно издавање …

Повеќе »

КОМПАНИИТЕ МОЖЕ ДА ПРИДОНЕСАТ ЗА ПОДОБРА ЖИВОТНА СРЕДИНА – ПРОКРЕДИТ БАНКА СО ИНЦИЈАТИВА ЗА ПОДИГНУВАЊЕ НА СВЕСНОСТА ЗА ЕЛЕКТРОМОБИЛНОСТ

Со цел подигнување на свесноста за заштита на животната средина во која живееме и придонес кон намалувањето на загадувањето во Скопје, ПроКредит Банка иницираше настан за зголемување на електромобилноста – “Ден без возила на фосилни горива”. На едно место,на паркингот од СЦ Борис Трајковски, беа презентирани искуствата и практиките на …

Повеќе »

Најголемиот потрошувач на злато e Кина

Потрошувачката на злато во Кина се зголеми за 5,73% на годишна основа и достигна 1,151.43 тони во 2018 година. Потрошувачката на златен накит е зголемена за 5,71% и достигна 736,29 тони, додека златните прачки се зголемиле за 3,19% и достигнале 285,2 тони, соопшти Кинеската асоцијација на златарите. Потрошувачката на злато …

Повеќе »

НЛБ Банка со две промотивни кампањи од денес

НЛБ Банка спроведува две промотивни кампањи за НЛБ Потрошувачките кредити и НЛБ мКлик мобилното банкарство за физички лица во периодот од 1.2.2019 до 28.2.2019 година. Во рамки на промотивната понуда за НЛБ Потрошувачки кредити, Банката ги нуди НЛБ Виолетовиот плус со полиса за осигурување на живот и НЛБ Сребрените потрошувачки …

Повеќе »

Турскиот туристички пазар атрактивен за хотелиерите и угостителите во Македонија

Македонско–турското пријателство, историските и традиционалните врски, заедничките вредности и интереси се одразуваат во зацврстување на воспоставените туристички релации меѓу двете земји. Делегација на Македонија која брои повеќе од педесетина туроператори и хотелиери заедно со Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот на Република Македонија, претставувана од директорот Љупчо Јаневски учествуваат …

Повеќе »

Скопје за неколку месеци ќе добие Retail Park

Скопје за неколку месеци ќе добие свој Retail Park каде ќе бидат лоцирани познати модни бендови, како и продавници за техничка стока, покуќнина и мебел како што се „Нептун“, „Jysk“, „LC Waikiki“, „Sport Vision“, „KFC“, „Zegin“. Планирано е да има и супермаркет, банка, кафетерија, ресторан и игротека за деца, а …

Повеќе »

Приклучи се на Фејсбук активацијата на Бимилк и освој викенд на Пелистер!

Лимитираната зимска колекција на Битолскиот јогурт на почетокот од месецов е на полиците во маркетите, но успеавте ли и вие доволно да се радувате на снегот и да уживате во зимските авантури? Во рамките на тековната кампања за зимската едиција на Битолскиот јогурт, за оние што сè уште сакаат да …

Повеќе »