МАРКЕТИНГ

Марија Шарапова со сопствена верзија на Porsche Panamera GTS

Руската тенисерка Марија Шарапова, која е официјален амбасадор на Porsche претстави сопствена верзија на хечбекот Panamera GTS по отворањето на олимписките игри во Сочи. Моделот добил елементи од програмата Porsche Exclusive и е во бела боја. Машината е опремена со црна обвивка на приспособливите светла, затемнети ЛЕР задни светла, црни …

Повеќе »

Руска банка планира да ја врати инвестицијата на Олимпијадата за 4 години

Руската “Сбербанк ” е пример за инвестиции досега во одржувањето на Зимските олимписки игри. Таа планира да ги врати вложувањата во изградбата на објекти за 4-5 години, соопшти заменик-претседателот на банката Станислав Кузнецов, пренесе рускиот весник Газета. ” Карактеристиките на нашиот проект се во тоа дека по Олимписките игри ќе …

Повеќе »

Google го забележа стартот на Олимпијадата во Сочи со Doodle

Денес, 7 февруари, ќе бидат отворени зимските Олимписки игри, кои ќе се одржат до 23 февруари во рускиот град Сочи. Google не пропушти да го посвети Doodle на 22 – та Зимска олимпијада. Од компанијата го променија логото на почетната страница од пребарувачот, да одговара на игрите. Самиот Doodle пак …

Повеќе »

Apple патентираше iPen

Технолошка компанија Apple доби одобрение за патент на нова генерација iPen. Новиот уред на компанијата има вграден сензор за ориентација со можност за одредување на насоката и типот на пишувањето. iPen ќе покажува различни резултати при различно користење и во зависност од тоа дали се користи директно врвот на перото …

Повеќе »

ŠKODA Octavia и Superb ќе бидат „Најдобри автомобили на 2014″ според автомобилските фанови

Бројни иновации и комфор, висока безбедност и економичност карактеристика на новата генерација автомобили на ŠKODA За повеќе од 115.000 читатели на реномираниот германски магазин“Auto Motor und sport” ŠKODA Octavia и ŠKODA Superb ќе бидат „Најдобри автомобили на 2014” во нивната класа, во категоријата на увезени автомобили во Германија, покажува најновата …

Повеќе »

Facebook подарува персонализирано видео на секој свој корисник

Facebook наполни 10 години, а по повод јубилејот, најголемата социјална мрежа во светот донираше персонален подарок во форма на видео. На оваа адреса, (Look Back) , секој обожавател на Facebook може да го види своето видео, создадено специјално за него.

Повеќе »

Sharp повторно почна да заработува

Јапонскиот производител на електрични уреди Sharp се врати во деновите на печалба. Тој ги зголеми своите приходи минатата година, благодарение на поголемата продажба и намалувањето на трошоците. Компанијата од Осака постигна нето профит од 17,7 милијарди јени ( 175 милиони долари ) во периодот април- декември спрема загубата од 424,3 …

Повеќе »

Acer ја објави Iconia B1 – 720 на пазарот во Европа

Технолошкиот производител Acer го лансираше на пазарот буџетскиот таблет Iconia B1 – 720, кој беше претставен од страна на компанијата за време на саемот CES – 2014 во Лас Вегас. Моделот веќе е достапен на пазарот во Европа и се нуди по цена од 129 евра. Acer го позиционираше таблетот …

Повеќе »

Маркетингот на олимписките игри донесе над 1 милијарда долари приходи

Организаторите на Зимските олимписки игри во Сочи предвидоа приходи над 1,3 милијарди долари уште пред почетокот на игрите. Приходите се генерирани претежно од маркетинг стратегијата на настанот и продажбата на промотивни сувенири со симболите на Сочи 2014, пренесува ИТАР- ТАСС.

Повеќе »