Breaking News

МАРКЕТИНГ

Тиго Фајнанс – пет години синоним за поддршка, достапност и брзина на Финтек услугите

Ја заокружуваме 2022 г. со зголемено задоволство на клиентите, зголемен број на издадени кредити и значителен придонес кон социо-економската клима  Со заокружувањето на 2022 година, финансиското друштво Тиго Фајнанс соопшти дека ја завршува годината со зацврстена позиција на пиедесталот во небанкарската финансиска индустрија во нашата земја, од аспект на резултати …

Повеќе »

Новогодишни пакетчиња од ОКТА за децата од соседните основни училишта

Скопје, 28.12.2022 – ОКТА и годинава ги израдува децата од основните училишта кои се наоѓаат во близина на седиштето на компанијата во општина Илинден. Сите ученици од прво до деветто одделение во централното општинско основно училиште „Браќа Миладиновци“ во Миладиновци и во подрачните училишта во селата Мршевци и Текија добија …

Повеќе »

Подготви се за опуштено филмско уживање во празничничните денови со МТЕЛ мобилната апликација mPLAY

По бурните новогодишни забави и прослави она што на сите ни е потребно е опуштено уживање во слободните празнични денови со добар филм или серија. МТЕЛ мобилната апликација mPLAY TV  е совршена за сите вљубеници во култните филмови од југословенската филмографија, но и од последните хит серии од продукцијата на …

Повеќе »

Elixy Fashion Night: Модна ноќ на ѕвезди во Скопје

Многубројната публика и сите присутни гости во трговскиот центар East Gate Мall, премиерно ги видоа над триесетина славни личности во улога на модели, облечени во три сосема различни изданија од брендовите Reserved, Gabbiacci и Sara Fashion. Во организација на козметичката линија за нега на лице, кожа и коса Elixy by …

Повеќе »

Безбеден безжичен интернет за дечињата на Клиника за детска хирургија

Доследна на својата мисија за општествено одговорно делување, а во пресрет на новогодишните празници, А1 Македонија донира бесплатен безбеден безжичен интернет за дечињата на ЈЗУ Клиника за детска хирургија. Со овој мал гест А1 ја потврдува стратешката определба да биде социјално одговорна компанија која одржува високи етички стандарди, да придонесува …

Повеќе »

НОВОГОДИШНА ДОНАЦИЈА ОД „SPORT LIFE”

  „Sport Life“ продолжува со своите активности како општествено одговорна компанија. По повод новогодишните и божикните празници беа посетени и донирани новогодишни пакетчиња во ЈУ Детски дом „11 Октомври“ – Скопје, во ЈУ Меѓуопштински центар за социјална работа, Куманово и во Здружение регионален центар за лица со интелектуална попреченост „Порака …

Повеќе »

Совети за во авион од стјуард: Без бермуди!

Стјуардот Томи Симато на Тикток-видео објасни што вообичаено треба да се избегнува при летање со авион. Главно се работи за нешта кои речиси никој не ги зема предвид… – Не ни помислувајте да носите бермуди додека сте во авион. Истото важи и за прозорците на авионот, немате поим колку може да …

Повеќе »

“КросФит” Скопје го прослави јубилејниот десетти роденден

Скопје, 28.12.2022 – Зачетниците на “КросФитот” во Македонија вчера го прославија својот 10-ти роденден. Уште од првиот тренинг екипата на “КросФит” Скопје е посветена да им помогне на сите луѓе од сите возрасти, профили и физички капацитет, да го постигнат своето сакано ниво на физичка подготвеност како и трансформација на …

Повеќе »

Виталиа ја поддржува македонската музика

Македонската компанија за здрава храна Виталиа ја потврди својата поддршка за македонската култура и творештво, со започнување соработка со Само МК – новото интернет радио кое ќе емитува ексклузивно македонска музика. Само МК ги собира домашните автори, пејачи, музичари, бендови и омилените песни на македонската публика на едно место. На …

Повеќе »

„Волшебната елка на желби” со подароци за децата од згрижувачки семејства

Во пресрет на празниците Црвениот крст на град Скопје денеска ќе ги додели подароците на децата од згрижувачки семејства кои своите желби ги запишаа на лампиони закачени на „Волшебната елека на желби“ поставена во трговскиот центар „Рамстор Мол“. -“Волшебна елка на желби” е една од активностите која од година во …

Повеќе »