МАРКЕТИНГ

Volkswagen XL1 номиниран за наградата „Врвен Меѓународен Дизајн“

• Автомобилот кој троши 1 литар произведен од страна на Volkswagen е претставен во дизајн музејот во Лондон Светски најефикасниот plug-in хибриден автомобил, Volkswagen XL1, е изложен во дизајн музејот во Лондон, заедно со други совршени дизајнерски производи кои се исто така номинирани за наградата во различни категории, од 26 …

Повеќе »

Најкреативните кеси за шопинг

За продажба на одреден производ неговиот дизајн е еден од најважните аспекти. Подеднакво важно е да бидете сигурни дека вашиот производ и неговиот комерцијален вид се незаборавни. Во прилог следат брилијантно дизајнирани торби:  

Повеќе »

Пет работи што треба да ги знаете за Alibaba

Кинескиот гигант за интернет трговија Alibaba ќе се појави на берзата во САД следната недела. Последните проценки на компанијата се меѓу 153 и 200 милијарди долари, а тоа може да ја претвори во најголема технолошка компанија во историјата. Од CNBC ни нудат 5 љубопитни факти за Alibaba. 1 . Со …

Повеќе »

King ги пушта Candy Crush во Кина

Кинеската интернет компанија Tencent ќе ја пушти во земјата популарната игра Candy Crush во партнерство со фирмата творец на играта King Digital Entertainment. За Tencent овој потег ќе помогне на компанијата да се привлечат повеќе корисници кон останатите онлајн и мобилни услуги кои ги нуди. Верзијата на играта ќе биде …

Повеќе »

Google објави 3.45 $ милијарди профит за првиот квартал

Интернет гигантот Google започна ветувачки годината. Компанијата објави дека профитот нејзин за првиот квартал се зголемил за 32% до 3,45 милијарди долари, во споредба со истиот период минатата година, објави The Wall Street Journal. И покрај добрите резултати во првиот квартал, трошоците на компанијата, исто така, се зголемија и тоа …

Повеќе »

Новиот Golf TDI Sportsvan BlueMotion

• потрошувачка на гориво од 3,6 л на 100 км, најдобар во класата компактни повеќенаменски возила Моделот кој својата премиера ја имаше на меѓународниот саем во Женева Golf Sportsvan TDI BlueMotion е исклучително економична верзија на врвното компактно повеќенаменско возило, на кое му се потребни само 3,6 литри за да …

Повеќе »

Google Glass од утре во продажба

Интерактивните очила на Google – Glass, ќе бидат пуштени утре во продажба за широката публика во САД, но во ограничен рок. Тоа го соопшти американскиот интернет гигант, пренесе Франс прес. Секој Американец, подготвен да потроши 1500 долари за уредот, може да стане дел од групата луѓе кои ќе ги тестираат …

Повеќе »

Неколку работи кои треба да ги знаете за Audi

Victor 2014: Audi е „ИТ бренд на годината” Audi ја освои ИТ наградата „Victor 2014″. Компјутерските списанија „PC магазин“, „PCgo“ и „Business&IT“ го прогласија Audi за „Бренд на годината”. Жирито својата одлука ја донесе врз основа на можноста за поврзување на автомобилот, а брендот Audi континуирано го унапредува поврзувањето на …

Повеќе »

Фејсбук ја прекинува опцијата за испраќање пораки!

Фејсбук прави уште еден чекор кон трансформацијата во империја од мобилни приложенија. Стана јасно дека компанијата почна да ги информира своите корисници во неколку европски земји, дека наскоро нема да можат да испраќаат пораки преку мобилната апликација на социјалната мрежа, пренесе The Verge. Тие ќе бидат принудени да си симнат …

Повеќе »